29.08.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.399.2018.2.JN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.399.2018.2.JN

Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla transakcji realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz odbiorcy niemieckiego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 maja 2018 r. (data wpływu 15 czerwca 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 9 sierpnia 2018 r. (data wpływu 17 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla transakcji realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz odbiorcy niemieckiego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla transakcji realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz odbiorcy niemieckiego. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 9 sierpnia 2018 r. (data wpływu 17 sierpnia 2018 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy oraz podpis drugiej osoby upoważnionej do reprezentowania Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą towarów branży drzewnej i drzewno-ogrodowej. Spółka jest producentem, ale też sprzedającym towary kupowane od innych producentów na terenie Polski. W przeważającej ilości swoje wyroby oraz towary handlowe Spółka sprzedaje na teren UE, rozpoznając wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Główne rynki zbytu Spółki to Francja oraz Holandia. Zwyczajowo Spółka sama organizuje spedycję zlecając dostawy towarów do wspomnianych krajów. Jako, że Spółka nie posiada własnej bazy logistycznej kupuje na giełdzie transportowej usługi transportowe polegające na bezpośrednim transporcie swoich wyrobów i towarów z miejsca swojej siedziby do Francji czy Holandii. Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług art. 41 ust. 3 Spółka stosuje preferencyjną stawkę 0% VAT. Każdorazowo Spółka sprawdza, czy podmioty do których będzie prowadzona dostawa są podatnikami zarejestrowanymi do dokonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych. Dodać należy, iż ponadto Spółka zlecając transport na teren UE ma dowody w postaci międzynarodowych listów spedycyjnych (CMR) potwierdzających dostawy sprzedawanych towarów na zewnątrz Polski. Dodatkowo, Spółka gromadzi korespondencję handlową z nabywcami oraz każdorazowo posiada zamówienia handlowe, a także otrzymuje płatności za towar udokumentowane w wyciągu bankowym. Spółka ponadto otrzymuje podpisane dokumenty magazynowe oraz CMR, które wystawia i przekazuje każdorazowo przy wysyłce towaru kierowcy samochodu, który przewozi ładunek z siedziby Spółki do nabywcy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne