Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2018, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.382.2018.2.JSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.382.2018.2.JSZ
w zakresie określenia miejsca świadczenia usług oraz sposobu ich dokumentowania objętych zakresem zadanych pytań
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2018 r. (data wpływu 7 maja 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 29 czerwca 2018 r. (data wpływu 4 lipca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- określenia miejsca świadczenia usług objętych zakresem pytania nr 1 wniosku jest prawidłowe,
- sposobu dokumentowania usług, objętych zakresem pytania nr 1 wniosku jest nieprawidłowe,
- określenia miejsca świadczenia usług oraz sposobu ich dokumentowania objętych zakresem pytania nr 2 wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług oraz sposobu ich dokumentowania.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 29 czerwca 2018 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 14b § 4 ustawy Ordynacja podatkowa.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, prowadzącą działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce i posiadająca siedzibę w Polsce, będącą czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje na rzecz Spółki komandytowej z siedzibą w Polsce, która jest polskim czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, zarejestrowanym również na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych, usługi polegające m.in. na pełnieniu funkcji kierownika budów siłowni (parków) wiatrowych, które znajdują się na terenie innych, niż Polska, krajów unijnych oraz Norwegii. Proces budowy takiego parku polega na montażu siłowni wiatrowych tj. wyłącznie na zmontowaniu elementów prefabrykowanych tj. sekcji wież na wybudowanym fundamencie poprzez Inwestora, w którym wmontowane są śruby, do których Wnioskodawca montuje pierwszą sekcję wieży. Następnie, w zależności od wysokości wieży, montuje się od 2 do 7 elementów prefabrykowanych wieży wiatrowej. Kolejnym, krokiem jest montaż maszynowni gondoli oraz przyłączenie piasty wraz z łopatami każda montowana osobno. Wszelkie wyżej wymienione komponenty są ze sobą połączone śrubami za pomocą klucza hydraulicznego. Ostatnim etapem jest wciągnięcie kabla do wewnątrz wieży oraz podłączenie wszelkich elementów kablami.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty