Interpretacja indywidualna z dnia 12.07.2018, sygn. 0111-KDIB4.4014.206.2018.1.AD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.206.2018.1.AD
Czy podwyższenie kapitału zakładowego Wnioskodawcy na skutek planowanego podziału przez wydzielenie Spółki stanowi zmianę umowy spółki w rozumieniu art. 1 ust. 3 w związku z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) i art. 1 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 czerwca 2018 r. (data wpływu 13 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej związanego z podziałem przez wydzielenie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 czerwca 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej związanego z podziałem przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca, spółka z o.o. z siedzibą na terytorium Rzeczpospolitej Polski, jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. W przyszłości Wnioskodawca będzie uczestniczyć jako spółka przejmująca w restrukturyzacji spółki akcyjnej z siedzibą na terytorium Rzeczpospolitej Polski (zwana dalej Spółką), polegającej na podziale Spółki przez wydzielenie. Spółka prowadzi przedsiębiorstwo funkcjonujące na rynku fitness. Spółka posiada kilkadziesiąt klubów fitness znajdujących się w różnych lokalizacjach (dalej zwane łącznie: Klubami). Spółka dokonała formalnego wyodrębnienia w swej strukturze organizacyjnej każdego z Klubów jako filii (dalej jako Filie lub Kluby) oraz centrali Spółki jako tzw. Oddziału Centralnego (dalej jako Oddział Centralny). W konsekwencji powstały Filie, których liczba odpowiada liczbie klubów oraz Oddział Centralny. Łącznie, Filie oraz Oddział Centralny obejmują cała strukturę organizacyjną oraz wszystkie aktywności Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty