23.05.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2018, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.148.2018.1.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.148.2018.1.MD

Obowiązek rozpoznawania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wskazanie podstawy opodatkowania właściwej dla tego ostatniego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia z dnia 13 marca 2018 r. (data wpływu 23 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rozpoznawania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wskazania podstawy opodatkowania właściwej dla tego ostatniego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2018 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rozpoznawania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wskazania podstawy opodatkowania właściwej dla tego ostatniego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawcą jest sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w (dalej: Wnioskodawca, Spółka). Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu w szczególności w zakresie handlu autobusami (zarówno nowymi jak i używanymi), a także częściami samochodowymi (np. podwoziami do samochodów ciężarowych lub autobusów).

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT.

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, Wnioskodawca planuje dokonanie następującej transakcji:

  1. W ramach dostawy krajowej Spółka nabędzie kompletne podwozie samochodu (może służyć jako podwozie samochodu ciężarowego lub autobusu) od kontrahenta polskiego, który jest dystrybutorem części i samochodów uznanego europejskiego producenta. Sprzedaż podwozia zostanie udokumentowana stosowną fakturą VAT z zastosowaniem 23% VAT. Towar znajdujący się w momencie dostawy w Polsce będzie przewożony do innego miejsca położonego w Polsce wskazanego przez Wnioskodawcę. Spółka będzie potwierdzała przyjęcie podwozia od kontrahenta stosownym dokumentem (np. protokołem, potwierdzeniem na dokumencie przewozowym, itp.). Podmiot sprzedający podwozie przekaże Spółce stosowne dokumenty potwierdzające jego właściwości (typ, model, szczegółowe dane techniczne oraz indywidualny numer podwozia).
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne