Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.170.2018.2.OS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.170.2018.2.OS
brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z modernizacją parku miejskiego i budową ścieżki ekologicznej w ramach projektu pn.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2018 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z modernizacją parku miejskiego i budową ścieżki ekologicznej w ramach projektu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z modernizacją parku miejskiego i budową ścieżki ekologicznej w ramach projektu pn. ,
- prawa do pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z przebudową budynku w ramach realizacji projektu pn. .
Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 24 kwietnia 2018 r. (data wpływu) w zakresie doprecyzowania opisu sprawy oraz uiszczenie dodatkowej opłaty.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina Miasto (dalej: Miasto ) jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Miasto przystąpiło do realizacji partnerskiego projektu pn. (dalej: Projekt). Celem Projektu jest poprawienie estetyki przestrzeni publicznych i poprawa funkcjonalności Miasta. Projekt ten jest projektem partnerskim realizowanym przez pięć gmin wchodzących w skład Porozumienia Gmin Obszaru Funkcjonalnego z dnia 2016 r. o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Perspektywie Finansowej 2014-2020. Uczestnikami Projektu są Gmina Miasto będąca Liderem Projektu oraz cztery gminy partnerskie: Gmina Miejska A, Gmina B, Gmina C, i Gmina D. W opracowanym Regulaminie zasad współpracy w zakresie terminowej realizacji oraz rozliczania projektu, uszczegółowione zostały zasady porozumiewania się między partnerami i terminy obowiązujące we wspólnym działaniu na rzecz prawidłowej realizacji Projektu. Do zarządzania na poziomie strategicznym został powołany Komitet Sterujący. W skład Komitetu wchodzi po jednym przedstawicielu każdego z partnerów. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014 - 2020 Oś priorytetowa 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 7.4 Ochrona bioróżnorodności dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Obszaru Funkcjonalnego. W dniu 2017 roku Miasto, jako Lider Projektu, w imieniu pozostałych gmin, podpisało umowę o dofinansowanie z Województwem . Zgodnie z umową każdy z partnerów realizuje własną część zadania na terenie swojej gminy i w ramach wspólnego wniosku o płatność samodzielnie rozlicza się z Instytucją Zarządzającą ze realizowanych zadań. Dofinansowanie ze środków europejskich dla projektu wynosi 84,53% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty