09.01.2018

Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2018, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.478.2017.1.MST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.478.2017.1.MST

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu niezamortyzowanej część wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej w postaci chronionego prawnie znaku towarowego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 grudnia 2017 r. (data wpływu 18 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu niezamortyzowanej część wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej w postaci chronionego prawnie znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu niezamortyzowanej część wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej w postaci chronionego prawnie znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium RP i jednocześnie jest wspólnikiem spółki komandytowej z siedzibą na terytorium RP, która z kolei jest wspólnikiem spółki jawnej z siedzibą na terytorium RP, która z kolei jest wspólnikiem innej spółki jawnej z siedzibą na terytorium RP, która zajmuje się dzierżawą własności intelektualnej (zwana dalej: wydzierżawiającym). W 2016 r., jeden ze wspólników wniósł do wydzierżawiającego wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa, które było właścicielem znaku towarowego, będącego przedmiotem ochrony patentowej. Tym samym, wydzierżawiający stał się właścicielem przedmiotowego znaku towarowego. W 2017 r., wspólnicy wydzierżawiającego podjęli decyzje biznesowe o przeprowadzeniu zmiany znaku towarowego rebrandingu, który ma zostać w pełni wprowadzony w I kwartale 2018 r. Nowy znak towarowy, jako że wytworzony w ramach nabycia pierwotnego, nie stanie się składnikiem wartości niematerialnych i prawnych i nie będzie amortyzowany przez wydzierżawiającego. Wskutek rebrandingu, dotychczasowy znak towarowy nie będzie już wykorzystywany przez wydzierżawiającego w jego działalności, która będzie kontynuowana w takim samym zakresie jak obecnie. W konsekwencji zaprzestania wykorzystywania starego znaku towarowego, wydzierżawiający dokona jego wycofania z ewidencji wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej dla celów księgowych oraz podatkowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne