Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.449.2017.2.EB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.449.2017.2.EB
Brak obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług budowlanych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych usług budowlanych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 lipca 2017 r. (data wpływu 24 lipca 2017 r.), uzupełnionym w dniu 20 września 2017 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- braku obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług budowlanych jest prawidłowe
- prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych usług budowlanych jest prawidłowe
UZASADNIENIE
W dniu 24 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 20 września 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług budowlanych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych usług budowlanych.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym i posiada siedzibę oraz zarząd na terytorium Polski. Podstawowym przedmiotem prowadzonej działalności gospodarczej są usługi hotelarskie. Spółka prowadzi hotel w P. Z., w którym oferuje m.in. usługi hotelarskie, usługi SPA i wellness, różnego rodzaju prozdrowotne aktywności fizyczne, a także udostępnia sale konferencyjne i bankietowe przeznaczone do organizacji konferencji, szkoleń i kolacji galowych (dalej jako: Zespół Hotelowo-Wypoczynkowy).
Spółka na bieżąco dokonuje koniecznych konserwacji, remontów, napraw i ulepszeń, usuwa wszelkie szkody a także podejmuje wszelkie inwestycje, zmiany instalacji i urządzeń (dalej: Prace Remontowe) w Zespole Hotelowo-Wypoczynkowym. W każdym wypadku prace te są niezbędne do utrzymania Zespołu Hotelowo-Wypoczynkowego w należytym i niepogorszonym stanie. Przeprowadzane na bieżąco Prace Remontowe mają również na celu utrzymanie, a niekiedy też podniesienie standardu oferowanych usług oraz poszerzenie dotychczasowej oferty Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty