06.12.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.12.2016, sygn. ITPP2/4512-572/16-3/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-572/16-3/AK

Sposób dokonania korekt podatku w związku z błędnym ustaleniem miejsca siedziby działalności gospodarczej oraz prawo do otrzymania zwrotu podatku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2016 r. (data wpływu 17 sierpnia 2016 r.), uzupełnionym w dniach 27 października i 30 listopada 2016 r. (daty wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokonania korekt podatku w związku z błędnym ustaleniem miejsca siedziby działalności gospodarczej oraz prawa do otrzymania zwrotu podatku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniach 27 października i 30 listopada 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokonania korekt podatku w związku z błędnym ustaleniem miejsca siedziby działalności gospodarczej oraz prawa do otrzymania zwrotu podatku.

We wniosku oraz jego uzupełnieniach, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym z siedzibą w Polsce - w X. Wszyscy właściciele Spółki zamieszkują, prowadzą działalność i podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Szwecji. Od II kwartału 2012 r. Spółka świadczy usługi transportowe na terytorium Skandynawii. Działalność polega na świadczeniu usług przewozu i spedycji. Spółka realizuje przewozy między Szwecją i Norwegią, żadne transporty nie były kierowane do Polski. Spółka w okresie od sierpnia 2012 do lutego 2015 r. zatrudniała pracowników na stanowisku kierowców. Wszyscy kierowcy mieli obywatelstwo polskie. Spółka nie posiadała i nie posiada żadnych własnych pojazdów ciężarowych. Wszystkie pojazdy ciężarowe były i są leasingowane z polskich spółek leasingowych. Cała wartość sprzedaży Spółki pochodzi od szwedzkich i norweskich zleceniobiorców. Spółka korzystała z systemu T., który jest oprogramowaniem monitorującym ruchy pojazdów dzięki GPS. Językiem oprogramowania był język szwedzki. Spółka dokonuje zakupów zarówno od polskich, jak i zagranicznych kontrahentów. W Polsce są to głównie faktury za leasing samochodów ciężarowych, faktury za usługi administracyjno-biurowe, faktury za usługi księgowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne