Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.544.2025.1.JO
Miejscem opodatkowania usług Prac Montażowych realizowanych przez podmiot polski jest Polska, Uniwersytetowi przysługuje prawo do odliczenia VAT, lecz zasięg terytorialny nie wyklucza obowiązku dokumentowania transakcji odwrotnym obciążeniem według przepisów niemieckich.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest:
- prawidłowe w zakresie określenia miejsca opodatkowania usług obejmujących Prace Montażowe (pytanie nr 1),
- prawidłowe w zakresie prawa do odliczenia z tytułu nabycia Prac Montażowych będących przedmiotem wkładu niepieniężnego na rzecz niemieckiej spółki A (pytanie nr 2),
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
