Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2016, sygn. ITPP2/4512-183/16/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-183/16/RS
W zakresie obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w przepisie art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2016 r. (data wpływu 14 marca 2016 r.), uzupełnionym w dniu 18 maja 2016 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w przepisie art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 18 maja 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w przepisie art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Fundacja zajmuje się inicjowaniem, podejmowaniem i popieraniem wszelkich form pomocy na rzecz dzieci i młodzieży, osób starszych, osób wykluczonych społecznie, bezrobotnych i ich rodzin, osób niepełnosprawnych i ich rodzin z uwzględnieniem osób z uszkodzonym słuchem, mowy, wzroku. Według klasyfikacji PKD Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w zakresie: pomocy społecznej bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku, pozostałej pomocy społecznej bez zakwaterowania, gdzie indziej niesklasyfikowaną, pozaszkolnej formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych, pozaszkolnej formy edukacji artystycznej, pozostałej pozaszkolnej formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowanej, działalności wspomagającej edukację, działalności obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, wydawania książek, czasopism i pozostałych periodyków, pozostałej działalności wydawniczej, przetwarzania danych (hosting) i podobnej działalności, stosunków międzyludzkich, pozostałej działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej, gdzie indziej niesklasyfikowanej, wypożyczania i dzierżawy sprzętu rekreacyjnego i sportowego, działalności w zakresie związanym z organizacją targów, wystaw i kongresów oraz działalności prawniczej. Fundacja również prowadzi działalność gospodarczą, której nadwyżka dochodów nad kosztami działalności przeznaczana jest na cele pożytku publicznego, według klasyfikacji PKD obejmuje: działalność fizjoterapeutyczną, praktykę lekarską ogólną, praktykę lekarską specjalistyczną, działalność paramedyczną oraz pozostałą działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowaną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty