Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2015, sygn. IPPB5/4510-411/15-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-411/15-2/MK
1. Czy wyodrębniony w Spółce Pion Operacyjny będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT?2. Czy wyodrębniony w Spółce Pion Contact Center będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT?3. Czy ustalona na dzień wydzielenia wartość rynkowa składników majątkowych wydzielonych do Spółki przejmującej w związku z rozważanym podziałem Spółki przez wydzielenie w trybie art. 529 §1 pkt 4) KSH, nie będzie stanowiła dla Spółki przychodu podatkowego w związku z dokonaniem podziału przez wydzielenie zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o CIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2015 r. (data wpływu 4 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych planowej transakcji podziału spółki przez wydzielenie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 maja 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych planowej transakcji podziału spółki przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca należy do grupy spółek A. w Polsce (dalej: Grupa), której główna działalność polega na prowadzeniu sprzedaży detalicznej materiałów budowlanych, narzędzi oraz artykułów dekoracyjnych, wyposażenia wnętrz i ogrodów oraz świadczeniu usług związanych ze wskazanym asortymentem. Działalność Spółki jest prowadzona na podstawie umów franczyzy zawartych ze spółką powiązaną z siedzibą w Polsce (Franczyzodawca), w formie sieci wyspecjalizowanych sklepów (marketów budowlanych). Franczyzodawca, w oparciu o wskazane umowy, poza licencjami oraz wytycznymi w zakresie sposobu prowadzenia działalności pod marką A., świadczy na rzecz Wnioskodawcy także szeroko pojęte usługi zarządcze, administracyjne i z zakresu obsługi księgowej i kadrowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty