Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2015, sygn. IPPP2/4512-139/15-4/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-139/15-4/IZ
Skoro w ramach prowadzonej działalności Strona wykonuje wyłącznie czynności o charakterze księgowym, to w opisanej we wniosku sytuacji w odniesieniu do świadczonych usług zastosowania nie znajduje art. 113 ust. 13 pkt 2 lit. a i b ustawy o podatku od towarów i usług wyłączający możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2015 r. (data wpływu 19 lutego 2015 r.), uzupełnionym na wezwanie tut. Organu pismem z dnia 2 maja 2015 r. (data wpływu 6 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2015 r. r. wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 2 maja 2015 r. (data wpływu 6 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Dnia 1marca 2014 r. Wnioskodawca założył działalność gospodarczą PKD 69.20.Z usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. 3 marca 2014 r. podpisał umowę o świadczenie usług z kancelarią podatkową, której właścicielem jest doradca podatkowy. Świadczenie usług dla powyższej kancelarii odbywa się w siedzibie zleceniodawcy, przy wykorzystaniu narzędzi, sprzętu i innych rzeczy udostępnionych przez usługodawcę, na warunkach takich, jakby Wnioskodawca był normalnym pełnoetatowym pracownikiem. Przedmiotem umowy o świadczenie usług jest: prowadzenie ksiąg rachunkowych i innych ewidencji, która obejmuje: opracowanie zasad polityki rachunkowości, zakładowego planu kont i jego wdrożenie, dokonywanie zapisów w ewidencji syntetycznej i analitycznej, ustalenie miesięcznych zaliczek na podatek dochodwy, ustalenie wysokości należnego i naliczonego podatku VAT, sporządzanie deklaracji do US i wysyłanie ich drogę elektroniczną, sporządzanie deklaracji do GUS, sporządzanie planów amortyzacji oraz ewidencji środków trwałych, sporządzanie zeznań rocznych na podstawie danych wynikających z wpisów do księgi, zamknięcie roku podatkowego pod kątem podatkowym i rachunkowym wraz z bilansem, rachunkiem zysków i strat, prowadzenie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów, udzielanie wszelkich informacji związanych z prowadzoną działalnością przez obsługiwane firmy na podstawie przedkładanej dokumentacji, dotyczące np. zamknięcia miesiąca, wyników finansowych, marży, narzutu dla zleceniodawcy i jego klientów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty