Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2015, sygn. IPPP3/4512-330/15-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-330/15-2/KT
w zakresie uznania dokonanej dostawy za eksport towarów oraz prawa do zastosowania stawki podatku 0% z tytułu tego eksportu w drodze korekty
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 17 kwietnia 2015 r. (data wpływu 23 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonanej dostawy za eksport towarów oraz prawa do zastosowania stawki podatku 0% z tytułu tego eksportu w drodze korekty - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonanej dostawy za eksport towarów oraz prawa do zastosowania stawki podatku 0% z tytułu tego eksportu w drodze korekty.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
A. (dalej: Spółka) jest podmiotem posiadającym siedzibę na terytorium Niemiec. Spółka jest zarejestrowana dla potrzeb podatku VAT w Polsce. Spółka jest również zarejestrowana dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych. Spółka prowadzi działalność m.in. w zakresie dystrybucji podwozi do samochodów ciężarowych.
W 2012 r. Spółka nabyła od polskiego producenta (dalej: Polski producent) 50 podwozi samochodów ciężarowych. Dostawa tych podwozi nastąpiła na warunkach Q. miasto w Polsce (miejsce produkcji).
Podwozia samochodów ciężarowych są identyfikowane za pomocą indywidualnego numeru VIN (Vehicle Identification Number). VIN jest to numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta składający się z 17 znaków - cyfr i liter.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty