Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2015, sygn. IPPP2/4512-327/15-2/KOM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-327/15-2/KOM
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług koncertu muzycznego wykonywanego osobiście, usług konferansjerskich dla stacji telewizyjnych w programach muzyczno-tanecznych oraz usług konferansjerskich na imprezach zleconych przez agencję aktorsko-artystyczną
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2015 r. (data wpływu 13 kwietnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług koncertu muzycznego wykonywanego osobiście, usług konferansjerskich dla stacji telewizyjnych w programach muzyczno-tanecznych oraz usług konferansjerskich na imprezach zleconych przez agencję aktorsko-artystyczną (Pyt. 1-3) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 kwietnia 2015 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług koncertu muzycznego wykonywanego osobiście, usług konferansjerskich dla stacji telewizyjnych w programach muzyczno-tanecznych oraz usług konferansjerskich na imprezach zleconych przez agencję aktorsko-artystyczną.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawczyni jest PKD 90.01.Z. Podklasa ta obejmuje między innymi działalność indywidualnych artystów takich jak: aktorzy, tancerze, piosenkarze, lektorzy lub prezenterzy. Wnioskodawczyni świadczy jako artystka usługi kulturalne, które zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 33 lit.b ustawy o podatku VAT korzystają ze zwolnienia. W rozumieniu przepisów o prawie autorskim i prawach pokrewnych wynagradzana jest w formie honorarium, w tym za przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich lub praw do artystycznego wykonywania utworów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty