Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2015, sygn. IPPP1/443-1389/14-3/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1389/14-3/MP
opodatkowanie usług zarządzania środkami finansowymi
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2014 r. (data wpływu 26 listopada 2014 r.), uzupełnionym w dniu 2 grudnia 2014 r. (data wpływu 5 grudnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania usług zarządzania środkami finansowymi - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 listopada 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania usług zarządzania środkami finansowymi.
Wniosek uzupełniono w dniu 2 grudnia 2014 r. (data wpływu 5 grudnia 2014 r.)
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny :
Spółka z o.o. (dalej: Spółka) zawarła umowę o zarządzanie środkami finansowymi (dalej: Umowa), na podstawie której Spółka będzie zarządzać przekazanymi jej środkami finansowymi (dalej: Środki) przez drugą stronę umowy (dalej: Zlecający). Zgodnie z zawartą Umową przekazane środki stanowią własność Zlecającego. Zlecający decyduje jednostronnie o wysokości środków podlegających zarządzaniu. Środki są przekazywane na rachunek należący do Spółki.
Sama usługa zarządzania, zgodnie z Umową, ma polegać na poszukiwaniu rynkowych możliwości lokowania powierzonych środków jako depozytów krótko- lub długookresowych z uwzględnieniem najlepszego dostępnego oprocentowania, wskazywaniu ich Zlecającemu oraz lokowaniu środków na depozytach zaakceptowanych przez Zlecającego. Zlecający może w każdym czasie przeznaczyć środki powierzone Spółce w zarządzanie na bieżącą działalność Zlecającego, przekazanie środków na bieżącą działalność następuje na podstawie dyspozycji wystawionej przez Zlecającego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty