Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2015, sygn. IBPB-1-3/4510-321/15/WLK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-3/4510-321/15/WLK
Czy nabyte w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części ZT stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawo majątkowe.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 20 sierpnia 2015 r. (data wpływu do tut. BKIP 25 sierpnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy nabyte w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części znaki towarowe stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji jako wartości niematerialne i prawne - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 sierpnia 2015 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy nabyte w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części znaki towarowe stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji jako wartości niematerialne i prawne.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca zamierza nabyć w drodze wkładu niepieniężnego przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa od innej spółki kapitałowej. W skład przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa wejdą m.in. prawa do znaku towarowego lub znaków towarowych (dalej również jako: ZT). Nabywane w powyższy sposób ZT nie będą na moment aportu podlegały ochronie wynikającej z rejestracji w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UPRP) ani w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej: OHIM). Wnioskodawca nie wyklucza sytuacji, w której na moment zawarcia umowy aportowej w stosunku do praw do znaków towarowych dokonane zostanie zgłoszenie w UPRP lub OHIM w celu udzielenia prawa ochronnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty