Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2015, sygn. IBPP4/4513-48/15/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-48/15/MK
zwolnienie z podatku akcyzowego alkoholu etylowego zawartego w olejkach eterycznych i mieszaninach substancji zapachowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 30 kwietnia 2015 r. (data wpływu 12 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego zawartego w olejkach eterycznych i mieszaninach substancji zapachowych wykorzystywanych do produkcji artykułów spożywczych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 maja 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego zawartego w olejkach eterycznych i mieszaninach substancji zapachowych wykorzystywanych do produkcji artykułów spożywczych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest producentem wyrobów piekarskich i ciastkarskich. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nabywa od dostawców z Niemiec olejki eteryczne i mieszaniny substancji zapachowych (dalej: Aromaty) sklasyfikowane do pozycji 3302 10 90 nomenklatury CN. Aromaty nabywane są w drodze wewnątrzwspólnotowego nabycia. Nabywane przez Spółkę aromaty to substancje nieprzeznaczone do bezpośredniego spożycia, o konsystencji płynnej, służące do nadania lub wzmocnienia określonego smaku lub zapachu produktów spożywczych. Aromaty mogą mieć różne zapachy, np. waniliowy, waniliowy Bourbon, czekoladowy, rumowy czy karmelowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty