06.03.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2015, sygn. IBPP4/4512-18/15/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4512-18/15/PK

Określenie wysokości stawki podatku VAT dla usług związanych z naprawę i przebudowę okrętów wojennych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 13 stycznia 2015 r. (data wpływu 15 stycznia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia wysokości stawki podatku VAT dla usług związanych z naprawę i przebudowę okrętów wojennych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia wysokości stawki podatku VAT dla usług związanych z naprawę i przebudowę okrętów wojennych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą produkującym uzbrojenie dla potrzeb Polskich Sił Zbrojnych posiadającym koncesje na obrót bronią i amunicją wydaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2012 r., poz. 1017, z późn. zm.). Komenda Portu Wojennego w ramach postępowania przetargowego realizowanego na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zleciła Wykonawcy, którego tworzy konsorcjum: Lider Konsorcjum i Wnioskodawca - (Wykonawca) usługi w zakresie naprawy i przebudowy armat stanowiących części składowe okrętów wojennych. Część z usług Wykonawca będzie realizował bezpośrednio na okrętach wojennym część zaś w siedzibie Spółki, (wykonanie detali następnie przewiezionych i zamontowanych na okręcie wojennym). Do obowiązków Lidera Konsorcjum należy zagwarantowanie finasowania realizacji umowy oraz reprezentowanie Wnioskodawcy przed Zamawiającym. Zgodnie z ustaleniami w zakresie dokonywania rozliczeń w ramach umowy konsorcjum Wnioskodawca wystawia faktury za wykonane prace na rzecz Lidera Konsorcjum, który następnie dokonuje sprzedaży i wystawia fakturę VAT na rzecz Zamawiającego otrzymując od Wnioskodawcy stosowaną prowizję.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne