Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2015, sygn. ITPP1/4512-172/15/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-172/15/JP
Czy Wnioskodawczyni może nadal korzystać ze zwolnienia z VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku
z dnia 13 lutego 2015 r. (data wpływu 16 lutego 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 lutego 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Od 10 maja 2012 roku prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą - biuro rachunkowe i posiada certyfikat Ministra Finansów na usługowe prowadzenie biura rachunkowego, natomiast nie ma Pani uprawnień doradcy podatkowego i nie udziela porad prawnych. Do tej pory korzystała Pani ze zwolnienia ze względu na fakt, iż wartość sprzedaży nie przekroczyła kwoty 150.000 zł (art. 113 ust. 1) i korzysta Pani z niego nadal. W ramach prowadzonej działalności wg PKD 69.20.Z wykonywane są następujące czynności: prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów, rejestrów VAT, ewidencji środków trwałych, ewidencji wyposażania, przygotowanie deklaracji VAT, zeznań podatkowych, obliczanie zaliczek na podatek dochodowy, sporządzanie i wysyłanie drogą elektroniczną deklaracji ZUS, prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej. Nie posiada Pani pełnomocnictw klientów w zakresie reprezentowania ich przed Urzędami Skarbowymi i ZUS. Klienci sami podpisują sporządzane deklaracje i zeznania. Natomiast od niektórych klientów posiada Pani pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1). Nie udziela Pani fachowych porad podatkowych, prawnych, finansowych i ekonomicznych, nie zajmuje się Pani doradztwem podatkowym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty