13.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2014, sygn. IPPP3/443-698/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-698/14-2/KT

W zakresie uznania przemieszczenia własnych towarów do magazynu nabywcy w Wielkiej Brytanii za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej dostawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11 lipca 2014 r. (data wpływu 15 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia własnych towarów do magazynu nabywcy w Wielkiej Brytanii za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej dostawy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia własnych towarów do magazynu nabywcy w Wielkiej Brytanii za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej dostawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest zarejestrowany w Polsce jako czynny podatnik VAT i posiada numer identyfikacji nadany dla celów dokonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych (tj. numer VAT UE). Spółka zamierza dokonywać dostawy towarów przeznaczonych do działalności handlowej na rzecz kontrahenta (dalej: Kontrahent) z siedzibą w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii (dalej: Wielka Brytania) na podstawie umowy konsygnacji zawartej z Kontrahentem (dalej: Umowa). Kontrahent Wnioskodawcy posiada numer identyfikacyjny nadany dla celów dokonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych na terytorium Wielkiej Brytanii.

Dostawy będą realizowane w taki sposób, że towary będą w pierwszej kolejności dostarczone i złożone na przechowanie do magazynu należącego do Kontrahenta zlokalizowanego na terytorium Wielkiej Brytanii. Umowa przewiduje zapisy, zgodnie z którymi towary dostarczone do magazynu Kontrahenta pozostawione będą u Kontrahenta na przechowanie, jednak z możliwością ich pobrania przez Kontrahenta w celu ich dalszej odsprzedaży klientowi docelowemu, jeżeli Kontrahent zagraniczny znajdzie takiego klienta na dany towar. Kontrahent Spółki będzie tym samym upoważniony do pobrania określonej ilości towaru przeznaczonej do odsprzedaży na rzecz klientów docelowych, przy czym stosownie do zapisów Umowy własność tych towarów przejdzie na rzecz Kontrahenta niezwłocznie przed datą sprzedaży towarów pobranych z magazynu przez Kontrahenta w celu dalszej odsprzedaży.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne