22.09.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22.09.2014, sygn. IPPP3/443-595/14-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-595/14-2/LK

rozliczenie transakcji dostawy towaru na rzecz podmiotu z terytorium Rosji

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2014 r. (data wpływu 25 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia transakcji dostawy towaru na rzecz podmiotu z terytorium Rosji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia transakcji dostawy towaru na rzecz podmiotu z terytorium Rosji.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o, (zwana dalej: Wnioskodawcą lub Spółką) jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą m.in. w zakresie produkcji opakowań. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (zwany dalej Podatkiem VAT). W ramach swojej działalności Spółka zawiera oraz będzie zawierać umowy (zwane dalej Umowami lub pojedynczo Umową) z podmiotami mającymi siedzibę na terytorium Rosji zwanymi dalej Spółkami Rosyjskimi lub pojedynczo Spółką Rosyjską.

W związku z zawieranymi Umowami Wnioskodawca wytwarza (lub wytworzył) formy, wykorzystywane do produkcji opakowań (zwane dalej Formami lub pojedynczo Formą). Następnie Wnioskodawca sprzedaje taką Formę Spółce Rosyjskiej. Sprzedaż takiej Formy lub Form zostaje udokumentowana fakturą wystawioną ze stawką 23%. Od tego momentu Spółka Rosyjska może swobodnie dysponować Formą. W Umowach Strony ustalają, że w przyszłości Formy zostaną wywiezione do Rosji.

Zgodnie z postanowieniami Umowy, po zakupie Formy przez Spółkę Rosyjską do momentu wywozu, Wnioskodawca wykorzystuje ją do produkcji opakowań. Produkowane - przy użyciu Formy (lub Form) - opakowania są sprzedawane wyłącznie Spółce Rosyjskiej, która wcześniej zakupiła daną Formę (Formy). W dowolnym momencie Spółka Rosyjska może rozwiązać Umowę i odebrać od Wnioskodawcy Formę w celu wywozu jej do Rosji. Należy przy tym podkreślić, iż Formy będą wywożone wyłącznie do tego państwa, w którym dany kontrahent posiada siedzibę. Wywóz Formy spowoduje oczywiście zaprzestanie przez Wnioskodawcę produkcji opakowań przy użyciu tej Formy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne