Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2014, sygn. IPPP3/443-648/14-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-648/14-2/LK
kurs waluty obcej jaki należy zastosować do przeliczenia podstawy opodatkowania na złote, przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów uprzednio zaimportowanych na terytorium Niemiec
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2014 r. (data wpływu 7 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kursu waluty obcej jaki należy zastosować do przeliczenia podstawy opodatkowania na złote, przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów uprzednio zaimportowanych na terytorium Niemiec jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kursu waluty obcej jaki należy zastosować do przeliczenia podstawy opodatkowania na złote, przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów uprzednio zaimportowanych na terytorium Niemiec.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka A. (dawniej A. T. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), zwana dalej Spółką, prowadzi działalność handlową w kraju i za granicą. Zakup towarów jest dokumentowany fakturami w walucie EURO. Spółka kupuje towary od dostawcy pozaunijnego, Dostawca pobiera zaliczkę na zakupione towary, którą to kwotę Spółka jest zobowiązana przekazać na konto dostawcy przed wydaniem towaru z magazynu dostawcy. Towary są dostarczane do urzędu celnego w Niemczech przez dostawcę. Towary są odprawiane w niemieckim urzędzie celnym na podstawie umowy pomiędzy Spółką a firmą zajmującą się profesjonalną odprawą celną. Niemiecka firma dokonuje wprowadzenia towarów na unijny obszar celny. Po dokonaniu odprawy towary są przekazywane drogą lądową przez tę samą firmę, która dokonała odprawy celnej towaru. Za powyższe usługi (odprawy i transportu) Spółka otrzymuje dokumenty od firmy transportowo-spedycyjnej faktura zakupu towarów dociera do Spółki wraz z towarami lub jest przekazywana wcześniej drogą elektroniczną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty