14.08.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2014, sygn. IPPB5/423-641/14-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-641/14-2/MW

Czy na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 3 lit. a Ustawy CIT przyjęcie przez Spółkę indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla używanego i/lub ulepszonego Hotelu kwalifikowanego według KŚT do grupy 1 podgrupy 10 rodzaju 109 i amortyzacja Hotelu w okresie amortyzacji nie krótszym niż 3 lata będzie postępowaniem prawidłowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 czerwca 2014 r. (data wpływu e-PUAP 3 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Wnioskodawca) zamierza utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka). Planowana nazwa Spółki to S. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Po zarejestrowaniu Spółki przez sąd rejestrowy, planowane jest nabycie przez Spółkę budynku hotelowego (dalej: Hotel). Nabycie Hotelu może nastąpić w trybie zakupu Hotelu na podstawie umowy sprzedaży lub w drodze wniesienia do Spółki Hotelu jako wkładu niepieniężnego na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki. Nabywany przez Spółkę Hotel będzie mieścił się w grupie 1 podgrupie 10 rodzaju 109 Pozostałe budynki niemieszkalne Klasyfikacji Środków Trwałych (dalej: KŚT). Rodzaj ten obejmuje m.in. hotele i podobne budynki krótkotrwałego zakwaterowania z wyjątkiem hoteli robotniczych. Hotel stanowić będzie środek trwały, nabyty przez Spółkę, kompletny i zdatny do użytku w dniu przyjęcia do używania o przewidywanym okresie używania dłuższym niż rok i będzie wykorzystywany przez Spółkę na potrzeby prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Hotel przeznaczony będzie do świadczenia usług hotelowych, tj. usług krótkotrwałego zakwaterowania. W ofercie Hotelu mogą się znaleźć także inne powiązane usługi, w szczególności restauracyjne, SPA oraz związane z organizowaniem szkoleń lub imprez okolicznościowych. Nabyty Hotel zostanie po raz pierwszy wprowadzony do ewidencji Spółki. Hotel będzie spełniać przynajmniej jeden z warunków dotyczących możliwości uznania go za używany lub ulepszony środek trwały, o którym mowa w przepisie art. 16j ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. nr 74 poz. 397, t.j., dalej: Ustawa CIT), tj. - budynek Hotelu przed jego nabyciem przez Spółkę będzie wykorzystywany co najmniej przez okres 60 miesięcy i Spółka będzie w stanie to wykazać i/lub - wydatki, które Spółka poniesie na ulepszenie Hotelu przed jego wprowadzeniem do ewidencji będą stanowiły co najmniej 30 % wartości początkowej Hotelu.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne