Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2014, sygn. IPPB5/423-147/14-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-147/14-2/AJ
Czy Spółka będzie postępować prawidłowo, że jako płatnik będzie stosować konwencję O. w szczególności art. 24 polsko-szwajcarskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania dotyczącego równego traktowania i nie będzie pobierać podatku u źródła po podstawie przepisów polskiej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 lutego 2014 r. (data wpływu 17 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła w związku z wypłatą należności licencyjnych na rzecz szwajcarskiej organizacji non-profit jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła w związku z wypłatą należności licencyjnych na rzecz szwajcarskiej organizacji non-profit.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej T. SA zawiera różnego rodzaju umowy z kontrahentami zagranicznymi w tym z kontrahentami ze Szwajcarii dotyczące zakupu usług niematerialnych, np. związane z przeniesieniem praw do transmisji sportowych. Spółka współpracuje również z Europejską Unią Nadawców (dalej : E.), podmiotem szwajcarskim, zrzeszającym media publiczne z wielu krajów w tym telewizję publiczną i radio publiczne. Do E. obecnie należą rozgłośnie radiowe i telewizyjne z 57 krajów Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. T. S.A. z tytułu członkostwa opłaca stosowne składki. W imieniu członków E. dokonuje zakupu praw do wydarzeń sportowych, (Igrzyska olimpijskie, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej itd.) Z tytułu przeniesienia praw do transmisji, E. obciąża (proporcjonalnie) stosownie do poniesionych kosztów swoich członków, którzy zgłosili zakup konkretnej transmisji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty