25.08.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2014, sygn. IBPP2/443-494/14/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-494/14/ICz

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% od wydatków związanych z używaniem pojazdów samochodowych na podstawie umowy leasingu oraz kosztów eksploatacyjnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 maja 2014r. (data wpływu 26 maja 2014r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% od wydatków związanych z używaniem pojazdów samochodowych na podstawie umowy leasingu oraz kosztów eksploatacyjnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 maja 2014r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% od wydatków związanych z używaniem pojazdów samochodowych na podstawie umowy leasingu oraz kosztów eksploatacyjnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca zajmuje się sprzedażą usług informatycznych oraz oprogramowania komputerowego. Spółka posiada siedzibę i biuro w J. oraz biura w G., C. oraz w R.

Biuro w R. zlokalizowane jest w wynajętym pomieszczeniu biurowca, bez przypisanego miejsca parkingowego. Samochody służbowe parkowane są tam przy niemonitorowanej drodze publicznej.

Biuro, a zarazem siedziba w J. zlokalizowane są w budynku będącym własnością spółki, który znajduje się na terenie zakładu firmy L. Teren ten jest ogrodzony, posiada wspólną bramę i portiernię, a przekraczanie terenu jest monitorowane. Na całym terenie (a więc również w obszarze, gdzie znajduje się budynek będący siedzibą spółki) obowiązują wewnątrzzakładowe zasady poruszania się po tym terenie, które mówią m.in. o możliwości zatrzymywania się i parkowania pojazdów w wyznaczonych miejscach. Spółka posiadając nieruchomość na terenie zakładu zobowiązana jest do przestrzegania tych zasad. W ramach swojej nieruchomości spółka posiada budynek biurowy oraz plac, który pomieści maksymalnie sześć samochodów osobowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne