Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2014, sygn. IPTPB3/423-216/14-3/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-216/14-3/GG
Czy przy sprzedaży Domu Wczasowego , Zakłady będą miały prawo rozpoznać koszty uzyskania przychodu z tej sprzedaży w wysokości wartości rynkowej składników majątkowych Domu Wczasowego z dnia przeniesienia majątku Spółki na rzecz Zakładów , przy czym w przypadku środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych koszty te powinny być pomniejszone o sumę odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2014 r. (data wpływu 27 czerwca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości wniesionej w formie wkładu do Spółki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca - Grupa S.A. (dalej jako Zakłady ) w dniu 5 lipca 2000 r. wraz z innymi podmiotami zawarła umowę spółki Dom Wczasowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako Spółka z siedzibą w U . W dniu 26 kwietnia 2002 r., po wcześniejszej rejestracji w rejestrze handlowym, Spółka została wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS:. Oprócz Zakładów , założycielami Spółki były związki zawodowe działające w Zakładach . Celem pokrycia udziałów w Spółce , Zakłady wniosły wkład pieniężny oraz wkład niepieniężny w postaci działek gruntu znajdujących się w użytkowaniu wieczystym wraz z prawem własności budynków i budowli położonych na tych działkach, w tym Domu Wczasowego wraz z jego wyposażeniem. Z kolei związki zawodowe wniosły do Spółki wkłady gotówkowe. Przed wniesieniem aportu Dom Wczasowy stanowił zakładowy obiekt socjalny Zakładów , w rozumieniu art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 592, z późn. zm.; dalej jako ustawa o ZFŚS).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty