Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2014, sygn. ILPP4/443-215/14-4/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-215/14-4/BA
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla importu usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2014 r. (data wpływu 30 kwietnia 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 28 kwietnia 2014 r. (data wpływu 21 lipca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla importu usług jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla importu usług. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 28 kwietnia 2014 r. (data wpływu 21 lipca 2014 r.) o brakujący podpis.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. sp.k. (dalej jako Spółka) świadczy szeroki zakres kompleksowych usług medycznych, w szczególności ginekologicznych, położniczych oraz laboratoryjnych. Swoim klientkom Spółka oferuje m.in. możliwość wykonania testu NIFTY (skrót od non-invasive fetal trisomy test), czyli nieinwazyjnego testu prenatalnego w kierunku trisomii. Test ten wykonuje się na podstawie detekcji materiału genetycznego dziecka (DNA dziecka), krążącego we krwi matki. Pozwala on na wykrycie anomalii genetycznych płodu: zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz zespołu Patau z bardzo wysoką wykrywalnością wynoszącą 99,9%. Wykonanie testu NIFTY w Polsce nie jest możliwe z uwagi na fakt, że żadna z polskich placówek nie dysponuje specjalistycznym sprzętem niezbędnym do wykonania badań metodą NIFTY. Usługi medyczne w tym zakresie Spółka nabywa od podmiotu z siedzibą w Chinach (lub od duńskiej spółki zależnej ww. podmiotu chińskiego), który wykonuje badania laboratoryjne z materiału powierzonego, tj. próbek krwi pacjentek Spółki. Krew pobierana jest w siedzibie Spółki i przesyłana do miejsca wykonywania badania (Chin lub Danii), celem wykonania przez podmiot chiński lub należącą do niego duńską spółkę zależną testu NIFTY.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty