18.03.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2014, sygn. ILPB3/423-587/13-7/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-587/13-7/PR

1. Czy powstała strata na złomowaniu (stanowiąca różnicę pomiędzy wartością likwidowanego składnika zapasu, po której został on przyjęty na magazyn a wartością uzyskanego z jego likwidacji złomu przyjętego na magazyn) może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
2. Kiedy Spółka powstałą stratę z pytania nr 3 może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, czy w dacie przekazania odzyskanego złomu na magazyn, czy też w dacie sprzedaży tego złomu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością sygnowanym datą 26 listopada 2013 r. (data wpływu 9 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów powstałej straty na złomowaniu (stanowiącej różnicę pomiędzy wartością likwidowanego składnika zapasu, po której został on przyjęty na magazyn a wartością uzyskanego z jego likwidacji złomu przyjętego na magazyn) oraz momentu zaliczenia jej do kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów. Wniosek został uzupełniony pismami z 28 lutego 2014 r. oraz 12 marca 2014 r.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. (zwanym dalej Operatorem lub Spółką ) świadczy odpłatnie na rzecz Miasta - Organizatora publicznego transportu zbiorowego usługi publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Miasto na sieci komunikacyjnej Miasta oraz na terenie gmin sąsiadujących, na mocy zawartego z nimi Porozumienia Komunalnego obejmującego również usługi dystrybucji biletów, czyli nabywania, magazynowania i sprzedaży biletów obowiązujących w środkach komunikacji miejskiej Operatora w imieniu i na rzecz Organizatora. Przychody ze sprzedaży biletów stanowią przychody Organizatora.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne