Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2014, sygn. ITPP2/443-326/14/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-326/14/AK
Brak opodatkowania czynności przemieszczenia towarów z innego kraju UE na terytorium Polski, uznanie czynności konfekcjonowania towarów za usługę, miejsce świadczenia i opodatkowania tych usług oraz sposób ich dokumentowania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2014 r. (data wpływu 13 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania czynności przemieszczenia towarów z innego kraju UE na terytorium Polski, uznania czynności konfekcjonowania towarów za usługę, miejsca świadczenia i opodatkowania tych usług oraz sposobu ich dokumentowania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania czynności przemieszczenia towarów z innego kraju UE na terytorium Polski, uznania czynności konfekcjonowania towarów za usługę, miejsca świadczenia i opodatkowania tych usług oraz sposobu ich dokumentowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka ma siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i na podstawie przepisu art. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych podlega opodatkowaniu od całości swoich dochodów na terytorium RP (nieograniczony obowiązek podatkowy), jest również zarejestrowana w jako podatnik VAT czynny.
Spółka współpracuje z kontrahentem francuskim, który produkuje karty SIM do telefonów komórkowych. Wyprodukowane przez siebie karty kontrahent francuski dostarcza Spółce w celu ich konfekcjonowania. Usługa konfekcjonowania polega na umieszczeniu pojedynczej karty w osobnym opakowaniu, do którego dokłada się: drukowaną instrukcję, materiały reklamowe i informacyjne, oraz inne elementy wskazane przez kontrahenta. Wszystkie materiały używane przez Spółkę do konfekcjonowania wytwarzane są bądź bezpośrednio przez Spółkę bądź przez podwykonawcę na jej zlecenie (zdarza się, że jest to podwykonawca wprost wskazany przez kontrahenta), ściśle według wytycznych kontrahenta oraz zgodnie z przesyłanymi przez niego projektami czy wzorami. W celu prawidłowego przygotowania opakowania i jego zawartości (poza samą kartą SIM), Spółka otrzymuje od kontrahenta szczegółowy projekt (grafika, wymiary, napisy) oraz zawartość merytoryczną instrukcji oraz pozostałych materiałów stanowiących zawartość opakowania, opis ich szaty graficznej, wymiary a także tworzywo i jego rodzaj, z którego mają być wykonane zarówno opakowania jak i ich zawartość (dalej Materiały"). Często zdarza się, że Spółka przesyła do kontrahenta próbną partię już gotowych Materiałów do akceptacji przez kontrahenta. Materiały mogą służyć do pakowania wyłącznie kart pochodzących od tego kontrahenta.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty