Interpretacja indywidualna z dnia 31.03.2014, sygn. ITPP2/443-43/14/EB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-43/14/EB
Usługi udostępniania publikacji naukowych na platformie internetowej podlega opodatkowaniu 23% stawką podatku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 grudnia 2013 r. (data wpływu 13 stycznia 2014 r.), uzupełnionym w dniu 19 marca 2014 r. (data wpływu), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług udostępniania publikacji naukowych na platformie internetowej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 19 marca 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług udostępniania publikacji naukowych na platformie internetowej.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Uczelnia w ramach prowadzonej działalności statutowej (naukowo-edukacyjnej) realizuje projekt pn. O, finansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Celem projektu jest zapewnienie środowisku naukowemu w Polsce stałego i bezpiecznego dostępu do zaawansowanej infrastruktury informatycznej, umożliwienie prowadzenia nowoczesnych badań z zastosowaniem technologii społeczeństwa informacyjnego oraz zapewnienie jednostkom naukowym mającym siedzibę w Polsce łączenie z międzynarodowymi naukowymi sieciami teleinformatycznymi. Projekt zakłada m.in. stworzenie i prowadzenie internetowego systemu gromadzenia, przechowywania, rozpowszechniania i pozycjonowania (ranking) publikacji wydawanych przez instytucje naukowe (uczelnie wyższe, instytuty naukowe, towarzystwa naukowe, muzea) z terenu całej Polski, poprzez wykorzystanie do tego celu nowoczesnych technologii, zgromadzenie w bazie 8000 publikacji, ze 100 wydawnictw, ze 100 jednostek naukowych z terenu całej Polski oraz zapewnienie równego dostępu do publikacji wszystkim podmiotom nauki, za pośrednictwem infrastruktury informatycznej. Instytucje naukowe biorące udział w projekcie i udostępniające swoje publikacje na podstawie umowy o współpracy w ramach projektu:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty