18.09.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2013, sygn. IPPB2/436-315/13-2/LS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-315/13-2/LS

Czy Uniwersytet będzie obowiązany do naliczenia VAT z tytułu nabycia Sprzętu i tym samym nie powstanie dla Uniwersytetu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych z tego tytułu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20.06.2013 r. (data wpływu 26.06.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Sprzętu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 09.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Sprzętu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Uniwersytet, w związku m.in. z zamiarem produkcji radiofarmaceutyków oraz prowadzenia badań w zakresie nowych farmaceutyków postanowił nabyć poniżej wskazany Sprzęt oraz Usługi budowlane.

Sprzęt:

Uniwersytet z siedzibą w Austrii (M lub Agencja) oraz G mająca siedzibę we Francji (G) zawarły umowę (Umowa), której przedmiotem jest nabycie akceleratora cząstek naładowanych (cyklotron izochroniczny) i towarzyszących mu urządzeń do przeprowadzania reakcji chemicznych, przeznaczonych do produkcji radiofarmaceutyków, a także innych elementów wyposażenia cyklotronu niezbędnego do jego prawidłowego i bezpiecznego działania (Sprzęt). W ramach Umowy, G zobowiązał się do dostarczenia oraz instalacji Sprzętu w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów, należącym do Uniwersytetu W., które jest położone w Warszawie (Laboratorium). Sprzęt został zainstalowany w wybranych, przystosowanych pomieszczeniach należących do Laboratorium tworząc w ramach jego struktury organizacyjnej Ośrodek (O).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne