Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2013, sygn. IPPB3/423-207/13-4/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-207/13-4/PK1
Czy Spółka powinna ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych będących przedmiotem niniejszej transakcji w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych V.?
Czy Spółka, w razie zbycia poszczególnych składników majątku, będących przedmiotem opisanej transakcji aportowej powinna ustalić koszt uzyskania przychodów ze zbycia w wysokości wartości początkowej, określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych V., pomniejszoną o sumę odpisów amortyzacyjnych dokonanych przez V. oraz RRŁ - w przypadku składników zaliczonych do środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych; oraz w wysokości przyjętej dla celów podatkowych i wynikającej z ksiąg podatkowych V. - w przypadku pozostałych składników?
Czy Spółka, w razie zbycia produktów, do wyprodukowania których Spółka zużyła składniki majątku otrzymane aportem od V., powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę równą kwocie przyjętej dla celów podatkowych i wynikającą z ksiąg podatkowych V. na dzień nabycia przez V. składników majątku, które zostały zużyte przez Spółkę w produkcji zbywanych produktów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 marca 2013 r. (data wpływu 28 marca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 14 czerwca 2013 r. (data wpływu: 17 czerwca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wniesionych w drodze wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji ich zbycia
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty