Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2013, sygn. IPPP3/443-240/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-240/13-2/JK
stawka podatku na sprzedaż lokali mieszkalnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22.03.2013 r. (data wpływu 25.03.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż lokali mieszkalnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25.03.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż lokali mieszkalnych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczona odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna (dalej, jako Wnioskodawca) rozważa nabycie od Inwestora (M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa) gruntu wraz z posadowionym na nim budynkiem (bądź też budynku w trakcie budowy) typu apart-hotel. W chwili obecnej inwestycja (apart-hotel) są w trakcie budowy. Zgodnie z pozwoleniem na budowę otrzymanym przez M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, inwestycja obejmuje wybudowanie budynku aport-hotelu z garażem podziemnym, ogrodzeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu; kategoria obiektu budowlanego wg ustawy prawo budowlane - XIV. Budynek będzie składał się z czterech odrębnych części mieszkalnych - apartamentów.
Inwestor zamierza dokonać zbycia całości inwestycji tj. własności budynku (bądź też budynku w trakcie budowy) wraz z gruntem, na którym jest on posadowiony na rzecz Wnioskodawcy. Po jego nabyciu Wnioskodawca zamierza dokonać wyodrębnienia własności poszczególnych apartamentów. Każdy z wyodrębnionych lokali będzie posiadał odrębną księgę wieczystą. Powierzchnia niektórych z wyodrębnionych lokali nie będzie przekraczać 150 m, a powierzchnia niektórych z wyodrębnionych lokali będzie przekraczać 150 m. Poszczególne części mieszkalne będą stanowiły zamkniętą całość składająca się z wysokiego standardu apartamentów mieszkalnych z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym. Każdy z apartamentów będzie stanowił samodzielny lokal o charakterze mieszkalnym. W budynku części wspólne będzie stanowiła klatka schodowa z holem, basen, miejsca postojowe w garażu, pralnia i suszarnia itp. W budynku nie będzie wyodrębnionych lokali usługowych ani użytkowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty