06.03.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2013, sygn. IPPB5/423-1/13-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-1/13-2/MW

Czy w przedstawionym stanie faktycznym Spółka spełnia wszystkie przesłanki niezbędne do zastosowania ulgi na nabycie nowych technologii, o której mowa w art. 18b ustawy o CIT, a zatem ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków poniesionych na nabycie licencji na oprogramowanie X. wraz z kosztami wdrożenia oprogramowania, skapitalizowanych na wartości początkowej rozpoznanej przez Spółkę w 2012 r. wartości niematerialnej i prawnej, które to prawo do odliczenia zrealizować może w odniesieniu do rozliczenia CIT za 2012 r. lub też - gdyby kwota podatku nie pozwalała na rozliczenie całości ulgi - w odniesieniu do rozliczenia za lata kolejne, zgodnie z art. 18b ust. 6 ustawy o CIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 31.12.2012 r. (data wpływu 03.01.2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi na nabycie nowych technologii jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 03.01.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi na nabycie nowych technologii.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka jest podmiotem należącym do międzynarodowej grupy kapitałowej, na czele której stoi K. Działalność Spółki koncentruje się na dystrybucji na terytorium Polski samochodów oraz zarządzaniu siecią dealerską i serwisową ww. samochodów. W toku wykonywanej działalności gospodarczej Spółka wykorzystuje wysokospecjalistyczne oprogramowanie wspomagające różne obszary działalności. W związku z faktem, iż na przestrzeni lat niektóre z wykorzystywanych przez Spółkę aplikacji stały się niewystarczające z punktu widzenia potrzeb Spółki, związanych z rozwojem działalności Spółki oraz zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi, Spółka zdecydowała się na zakup i wdrożenie nowego oprogramowania.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne