Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2013, sygn. IPPB3/423-866/12-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-866/12-2/PK1
W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wysokość kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży Składników Majątkowych otrzymanych w drodze aportu w przypadku, gdy Składniki Majątkowe zostaną wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych Spółki, jak i w sytuacji gdy do momentu sprzedaży Składniki Majątkowe nie zostaną wprowadzone do ww. ewidencji (z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo ich zbycia w okresie krótszym niż 12 miesięcy od otrzymania aportu)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2012 r. (data wpływu: 25 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad określenia kosztów uzyskania przychodów w momencie zbycia przez Wnioskodawcę składników majątkowych wniesionych do Spółki aportem w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych zakresie zasad określenia kosztów uzyskania przychodów w momencie zbycia przez Wnioskodawcę składników majątkowych wniesionych do Spółki aportem w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest obecnie spółką z o.o. w organizacji, której założycielem jest polska spółka komandytowa. Planowane jest jednak, aby jedynym udziałowcem Spółki została polska spółka akcyjna. Spółka może otrzymać w przyszłości, w drodze wkładu niepieniężnego (aportu), różnego rodzaju składniki majątkowe (środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, dalej Składniki Majątkowe) niestanowiące przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, w zamian za udziały w Spółce przekazane podmiotowi wnoszącemu aport.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty