04.03.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2013, sygn. IPPP1/443-1250/12-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1250/12-2/AP

Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca świadczy usługi szkoleniowe na rzecz swojego Kontrahenta (beneficjenta dotacji) w ramach realizacji projektu finansowanego w 100% ze środków publicznych, usługi te podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2012 r. (data wpływu 19 grudnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług szkoleniowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług szkoleniowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X Szkolenia. Jego działalność polega między innymi na prowadzeniu szkoleń z zakresu kształcenia/przekwalifikowania zawodowego. Usługi te są wykonywane na podstawie następujących wpisów Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD): 85.59.B oraz 85.60.Z.

Dla potrzeb podatku od towarów i usług Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik podatku VAT. Obecnie świadczy usługi szkoleniowe na rzecz Kontrahenta polegające na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracowników oraz współpracowników spółki zlecającej szkolenia. Powyższe szkolenia stanowią realizację projektu o nazwie Kompleksowy program szkoleń pracowników i współpracowników podstawą podniesienia ich kwalifikacji . Projekt ten powstał na podstawie umowy podpisanej pomiędzy Kontrahentem (dalej: Spółką) zlecającym Wnioskodawcy przeprowadzenie szkoleń, a Wojewódzkim Urzędem Pracy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne