Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2013, sygn. IPPP1/443-1169/12-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1169/12-2/MP
Wniesienie Działu Produkcji aportem do KFPCP, w zamian za jej udziały, będzie stanowiło zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w związku z czym, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT. Jednocześnie w świetle art. 91 ust. 9 ustawy o VAT, Spółka jako podmiot wnoszący aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, nie będzie zobowiązana do dokonania ewentualnej korekty podatku naliczonego VAT przy nabyciu (lub wytworzeniu) składników majątkowych, wchodzących w skład przedmiotu aportu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23.11.2012 r.(data wpływu 26.11.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem w drodze aportu zespołu składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań) wchodzących w skład Działu Produkcji - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26.11.2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem w drodze aportu zespołu składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań) wchodzących w skład Działu Produkcji.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Obecny model funkcjonowania Grupy M.
- L. (dalej: Spółka) należy do międzynarodowej Grupy M. (dalej Grupa M.). Przedmiotem działalności Spółki jest w szczególności produkcja produktów spożywczych (takich jak np. ciastka, pieczywo cukiernicze) oraz ich sprzedaż do podmiotów, które występują w roli dystrybutorów tych produktów na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Spółka udziela również licencji do korzystania ze znaków towarowych będących zarówno własnością Spółki jak i udostępnianych Spółce przez inne podmioty na podstawie odpowiednich umów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty