Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2013, sygn. IPPP2/443-1176/12-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1176/12-2/DG
prowadzone przez Wnioskodawcę szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwagi na fakt, iż są usługami kształcenia zawodowego i są prowadzone na zasadach i w formach przewidzianych w odrębnych przepisach, spełniają przesłanki do objęcia ich zwolnieniem od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14.11.2012r. (data wpływu 22.11.2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług szkoleniowych dotyczących systemu HACCP i z zakresu BHP świadczonych w formie bezpośredniej i elektronicznej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.11.2012r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług szkoleniowych dotyczących systemu HACCP i z zakresu BHP świadczonych w formie bezpośredniej i elektronicznej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na zasadach określonych w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Jest osobą prawną wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego. Zgodnie z Umową Spółki w określeniu zakresu prowadzonej działalności widnieją między innymi kody działów Polskiej Klasyfikacji Działalności takie jak 85 - edukacja, 70 - działalność firm centralnych, doradztwo związane z zarządzaniem. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży dokumentacji związanej z bezpieczeństwem żywności, prowadzenia szkoleń i doradztwa z zakresu systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli HACCP, który określa postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością; system ten ma również na celu określenie metod eliminacji lub ograniczania zagrożeń oraz ustalenie działań korygujących.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty