11.07.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2013, sygn. IBPP3/443-484/13/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-484/13/KG

Sposób oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych.
Możliwości pomniejszenia obrotu zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej, o kwotę zwrotu z tytułu uznanej reklamacji bez przedstawienia przez nabywcę oryginału paragonu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 kwietnia 2012r. (data wpływu 18 kwietnia 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • nieprawidłowe w zakresie sposobu oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych;
  • prawidłowe w zakresie możliwości pomniejszenia obrotu zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej, o kwotę zwrotu z tytułu uznanej reklamacji bez przedstawienia przez nabywcę oryginału paragonu.

UZASADNIENIE

W dniu 18 kwietnia 2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych oraz możliwości pomniejszenia obrotu zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej, o kwotę zwrotu z tytułu uznanej reklamacji bez przedstawienia przez nabywcę oryginału paragonu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

B. Sp. z o.o. (Wnioskodawca) dokonuje sprzedaży biletów wstępu na imprezy rozrywkowe, sportowe, koncerty itp. Część sprzedaży dokumentowana jest fakturami natomiast sprzedaż dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej rejestrowana jest na kasie fiskalnej. Wraz z biletem klient otrzymuje stosowny paragon potwierdzający sprzedaż: bilet i ewentualnie przesyłka.

Zakupy biletów dokonywane są zwykle ze sporym wyprzedzeniem w stosunku do daty planowanego koncertu. Nierzadko zdarza się, że koncert zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od B. W tej sytuacji Wnioskodawca zwraca klientom należności za zakupione wcześniej bilety, rejestrując dokonane zwroty w odrębnej ewidencji pozwalającej na skorygowanie obrotu zarejestrowanego na kasie fiskalnej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne