Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2013, sygn. IBPP2/443-147/13/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-147/13/RSz
Stawka podatku VAT dla usług kompleksowej organizacji imprez okolicznościowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2013r. (data wpływu 21 lutego 2013r.), uzupełnionym pismem z dnia 13 maja 2013r. (data wpływu 15 maja 2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawek podatku VAT dla usług kompleksowej organizacji imprez okolicznościowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 lutego 2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawek podatku VAT dla usług kompleksowej organizacji imprez okolicznościowych.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 13 maja 2013r. (data wpływu 15 maja 2013r.), przesłanym w związku z wezwaniem tut. organu z dnia 6 maja 2013r. znak: IBPP2/443-147/13/BW.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej również: Spółka) jest czynnym podatnikiem VAT, a w ramach prowadzonej działalności zajmuje się kompleksową organizacją wesel, komunii, chrztów i innych imprez okolicznościowych. Świadcząc usługę organizacji przyjęcia okolicznościowego, Wnioskodawca zapewnia przygotowanie posiłków według ustalonego z klientem menu, obsługę kelnerską oraz dekorację miejsca przyjęcia. Cena pakietu gastronomicznego może także obejmować m. in. opłatę za możliwość wniesienia na przyjęcie alkoholu zakupionego we własnym zakresie przez zleceniodawcę (tzw. opłata korkowa"), dostępność przyległych do lokalu terenów zielonych, możliwość wyłącznego korzystania z lokalu, opłatę należną organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi za możliwość odtwarzania i/lub wykonywania utworów muzycznych czy - w przypadku wesel - nocleg dla nowożeńców. Wnioskodawca jako organizator imprezy okolicznościowej podpisuje ze zleceniodawcą umowę, która szczegółowo reguluje warunki wykonania usługi, w tym jednostkową cenę pakietu od uczestnika. Menu przyjęcia oraz pozostałe elementy wchodzące w skład pakietu są wymienione w załączniku do podpisanej umowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty