09.09.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2013, sygn. ITPP1/443-529/13/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-529/13/MS

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Usługa świadczona przez nią na podstawie Umowy stanowi kompleksową usługę w zakresie stałej obsługi prawnej i biurowej w rozumieniu art. 19 ust. 13 pkt 4 ustawy o VAT i tym samym obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu świadczenia Usługi powstaje na zasadach szczególnych przewidzianych w art. 19 ust. 13 pkt 4 ustawy o VAT tj. w momencie otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż z upływem terminu płatności określonego w umowie lub na fakturze?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 czerwca 2013 r. (data wpływu 10 czerwca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych czynności za kompleksową usługę w zakresie stałej obsługi prawnej, dla której określono szczególny moment powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 czerwca 2013 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych czynności za kompleksową usługę w zakresie stałej obsługi prawnej, dla której określono szczególny moment powstania obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (K. dalej Spółka, Wnioskodawca) należy do grupy spółek funkcjonujących na rynku budowlanym, w tym budownictwa mieszkaniowego, usługowego, przemysłowego (Grupa K.). Wprowadzona w 2011 r. nowa struktura kapitałowa i organizacyjna Grupy przewiduje powierzenie jednemu podmiotowi funkcji związanych z zapewnieniem biurowego, administracyjnego i prawnego zaplecza funkcjonowania pozostałych spółek z Grupy. Celem nowej struktury jest z jednej strony zwiększenie efektywności operacyjnej poszczególnych spółek (poprzez zdjęcie z ich barków obowiązków w zakresie biurowej i prawnej obsługi działalności), z drugiej zaś zmniejszenie kosztów funkcjonowania całej Grupy. W szczególności nowa struktura ma zapewnić:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne