19.03.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2012, sygn. IPPP1/443-1788/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1788/11-2/AS

obowiązek dokonania jednorazowej korekty podatku naliczonego w związku ze zbyciem oddziału w drodze aportu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16.12.2011 r. (data wpływu 27.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania jednorazowej korekty podatku naliczonego w związku ze zbyciem Oddziału w drodze aportu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania jednorazowej korekty podatku naliczonego w związku ze zbyciem Oddziału w drodze aportu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka S.A. jest największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka posiada obecnie 141 filii w kraju oraz 85 oddziałów w Europie. Spółka jest także właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów, która obecnie liczy około 490 punktów w Polsce.

W ramach prowadzonej działalności Spółka, zajmuje się szeroką działalnością marketingową/ reklamową przy użyciu znaków towarowych Spółki oraz ochroną i zarządzaniem posiadaną własnością intelektualną (w tym znakami towarowymi) oraz pozostałą działalnością marketingową / reklamową, która samodzielnie generuje przychody i się do ich generowania przyczynia (z tytułu prowadzonej dystrybucji towarów). Działalność ta jest wykonywana poprzez zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych. Działalność Spółki charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu obrotów oraz zakresu działalności, co pociąga za sobą konieczność odpowiedniej restrukturyzacji prowadzonej działalności.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne