Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2012, sygn. ILPP2/443-681/12-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-681/12-2/MR
Czy wykonywanie przez Gminę nieodpłatnych świadczeń w ramach Projektu będzie spełniać warunki uznania ich za wykonywane w ramach działalności gospodarczej podatnika, o której mowa w art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku VAT, a więc czy świadczenia te będą nieopodatkowane podatkiem VAT na podstawie art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku VAT oraz art. 26 ust. 1 lit. b) Dyrektywy 2006/112/WE Rady?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Gminy, przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2012 r. (data wpływu 2 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego świadczenia usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego świadczenia usług.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina aplikuje o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działania 8.2. Transfer Wiedzy, Poddziałanie 8.2.1. Wsparcie dla współpracy sfery nauki przedsiębiorstw projektu pn. (...).
Celem projektu jest zwiększenie transferu wiedzy i wzmocnienie powiązań sfery nauki oraz środowiska projektowego z przedsiębiorcami, służące zwiększeniu roli wzornictwa przemysłowego jako narzędzia budowy przewagi konkurencyjności. Grupę docelową w zakresie zadań, które będą realizowane przez Gminę stanowią: 60 projektantów (w tym pracownicy naukowi, projektanci wzornictwa przemysłowego) oraz 60 przedsiębiorców (w tym właścicieli i pracowników firm) mających zapotrzebowanie na prace rozwojowe z zakresu wzornictwa przemysłowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty