Interpretacja indywidualna z dnia 28.09.2012, sygn. ITPB1/415-747/12/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-747/12/WM
1. Czy opisana w niniejszym wniosku, dodatnia różnica w wycenie podatku VAT należnego, która może powstać u Wnioskodawcy w przyszłości, która zgodnie z przywołanym wyrokiem NSA sygn. akt II FSK 1508/10, nie będzie stanowiła podatkowej różnicy kursowej, będzie dla Wnioskodawcy całkowicie neutralna podatkowo, w szczególności, czy nie będzie stanowiła przychodu z innych źródeł przychodów, o którym mowa art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, albo czy nie będzie stanowiła innego rodzaju przychodu niż przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, wynikającego z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. W przypadku gdyby Minister Finansów uznał, że stanowisko Wnioskodawcy do pytania 1 jest nieprawidłowe, czyli uznał, że dodatnie różnice w wycenie podatku VAT należnego, będą jednak stanowiły dla Niego przychód podatkowy, z tym, że inny niż przychód podatkowy z tytułu różnic kursowych, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to czy powstałe u Wnioskodawcy w tym samym roku podatkowym ujemne różnice w wycenie podatku VAT należnego, będą stanowiły u Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu z tytułu opisanych dodatnich różnic w wycenie podatku VAT należnego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 27 czerwca 2012 r. (data wpływu 3 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie różnic kursowych - .
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty