20.09.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2011, sygn. IPPP2/443-748/11-2/JW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-748/11-2/JW

Czy faktury korygujące wystawione do faktur VAT dokumentujących transakcje zrealizowane przed dniem aportu, w których obecnie jako sprzedawca wykazana jest spółka P. C., będą stanowiły dla C. P. podstawę do obniżenia podatku należnego w przypadku gdy wykazane na tych fakturach korygujących dane sprzedawcy zostaną skorygowane w taki sposób, aby faktura korygująca jako sprzedawcę wskazywała spółkę C. P.? Czy faktury te jako informację dodatkową mogą zawierać zapis, zgodnie z którym faktura korygująca została wystawiona przez P. C. działającą w tym zakresie w imieniu i jako następca prawny C. P.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 01.06.2011 r. (data wpływu 20.06.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur korygujących - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.06.2011 r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur korygujących.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W ramach programu restrukturyzacyjnego spółek G., oddział linii biznesowej L. będący uprzednio częścią tzw. spółki platformowej G. Sp. z o.o. został wniesiony w postaci wkładu pieniężnego do G. Sp. z o.o.

.

W zamian za wniesiony aport C. otrzymała udziały w podwyższonym kapitale P. W skład oddziału wnoszonego aportem wchodziły wszelkie aktywa materialne i niematerialne, jak również zobowiązania powiązane funkcjonalnie z działalnością oddziału, tak więc przedmiotem wkładu niepieniężnego była zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz przepisów art. 55 Kodeksu cywilnego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne