27.10.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2011, sygn. IPPB1/415-835/11-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-835/11-2/MS

Obowiązki płatnika związane z organizowaniem konkursów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku (data wpływu 19.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z organizowaniem konkursów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19.09.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z organizowaniem konkursów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka S.A. (dalej zwana Spółką) zamierza zorganizować konkurs (dalej zwany Konkursem), którego celem będzie zwiększenie poziomu sprzedaży towarów i usług oferowanych przez Spółkę. Konkurs będzie realizowany na podstawie regulaminu, który określi zasady rywalizacji pomiędzy uczestnikami (wygra osoba lub osoby, które uzyskają najlepszy wynik sprzedażowy spośród wszystkich uczestników Konkursu) oraz nagrody dla zwycięzców. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie komisja konkursowa.

W Konkursie będą mogły wziąć łącznie udział osoby, które prowadzą sprzedaż towarów i usług oferowanych przez Spółkę, to znaczy:

  • pracownicy Spółki (czyli osoby zatrudnione przez Spółkę na podstawie umowy o pracę)
  • zleceniobiorcy Spółki (czyli osoby zatrudnione przez Spółkę na podstawie umowy cywilnoprawnej),
  • pracownicy tymczasowi (czyli osoby świadczące pracę na rzecz Spółki na podstawie skierowania przez agencję pracytymczasowej działającej na podstawie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. nr 166 z 2003 r., poz. 1608 z późn. zm.); zgodnie z art. 2 w.w. ustawy pracownicy tymczasowi nie są pracownikami Spółki w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy,
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne