20.04.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2011, sygn. IPPB3/423-111/11-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-111/11-2/AG

CIT - w zakresie przychodów (dochodów).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 02.02.2011 r. (data wpływu 07.02.2011 r.) w sprawie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów (dochodów) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.02.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów (dochodów).

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka D. z siedzibą w Korei Południowej (dalej również jako: D. ) posiada 100% udziałów w spółce X sp. z o.o. z siedzibą we W. (dalej również jako: X ) oraz 2,93% udziałów w spółce Y Sp. z o.o. z siedzibą w L. (dalej również jako: Y ). Do dnia 20 grudnia 2010 r. spółka Y posiadała trzech wspólników- tj. D. (2,93% udziałów), X (48,10% udziałów) oraz Z Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w L. (dalej również jako: Z ; 48,96% udziałów). W dniu 18 lipca 2008 r. X i Z Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej zawarły umowę sprzedaży udziałów w Y na rzecz X .

W dniu 20 grudnia 2010 r. na rachunek bankowy syndyka masy upadłości Z wpłynęła ostatnia część zapłaty ceny z tytułu sprzedaży udziałów w spółce Y , co poskutkowało tym, że własność nabywanych udziałów przeszła w całości na X oraz tym, że spółka Y ma w chwili wniesienia niniejszego wniosku dwóch wspólników - tj. D. (2,93% udziałów), oraz X (97,07% udziałów). Głównym przedmiotem działalności spółki Y wskazanym w Krajowym Rejestrze Sądowym jest produkcja pozostałych wyrobów metalowych; produkcja surówki, żelazostopów, żeliwa i stali; produkcja rur, przewodów, kształtowników zamkniętych łączników ze stali; produkcja wyrobów ze stali poddanej wstępnej obróbce; produkcja metali szlachetnych, i innych metali nieżelaznych; produkcja metalowych elementów konstrukcyjnych; produkcja konstrukcji metalowych i ich części; produkcja maszyn ogólnego przeznaczenia; produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep z wyłączeniem motocykli; naprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeń; sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do samochodów; produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia; produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli. Głównym przedmiotem działalności spółki X wskazanym w Krajowym Rejestrze Sądowym jest działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych, doradztwo związane z zarządzaniem, pozostałe doradztwo w dziedzinie prowadzenia działalności i zarządzania, produkcja surówki, żelazostopów, żeliwa i stali; produkcja rur, przewodów, kształtowników zamkniętych i łączników ze stali; produkcja wyrobów formowanych na zimno; produkcja metali szlachetnych, aluminium, aluminium hutniczego; odlewnictwo metali; produkcja metalowych elementów konstrukcyjnych; produkcja konstrukcji metalowych i ich części; produkcja zbiorników, cystern i pojemników metalowych; obróbka metali i nakładanie powłok na metale; produkcja pozostałych wyrobów metalowych; produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli. Zasadniczą część majątku spółki X stanowią udziały w spółce Y . Spółka ta w zasadzie nie prowadzi działalności gospodarczej na większą skalę. Na chwilę obecną w spółce nie są zatrudnieni żadni pracownicy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne