08.12.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2011, sygn. IBPP2/443-1028/11/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1028/11/WN

stawka podatku VAT dla usług montażu markiz w budownictwie mieszkaniowym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 sierpnia 2011r. (data wpływu 12 września 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu markiz w budownictwie mieszkaniowym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu markiz w budownictwie mieszkaniowym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi montażu wraz z materiałem żaluzji, markiz i rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych zarówno na rzecz klientów korporacyjnych jak i osób fizycznych.

W stanie faktycznym, będącym przedmiotem niniejszego wniosku Wnioskodawca świadczy usługi związane z budownictwem mieszkaniowym. Dokonując montażu markiz Wnioskodawca zawiera z usługobiorcami umowę na wykonanie robót montażowo-budowlanych, na podstawie której jest on zobowiązany do wykonania pomiaru, dostarczenia materiału oraz montażu markiz. Markizy wyposażone w mechanizm napędowy montowane są na stałe do krokwi dachowych lub ścian budynków zarówno na tynk jak i pod tynk. Markizy dostarczane i montowane przez Wnioskodawcę zwiększają wartość budynku. W ocenie Podatnika, brak jest podstaw do podatkowego wyodrębnienia z usług budowlanych, które zamierza świadczyć, czynności polegających na dostarczeniu klientowi materiału niezbędnego do wykonania usługi i traktowania ich jako dostawy towarów, odrębnej od świadczonej usługi montażu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne