Interpretacja indywidualna z dnia 26.10.2011, sygn. IBPBI/2/423-892/11/MO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-892/11/MO
W związku z otrzymaniem przez Spółkę do 30 listopada 2011 r. aportu, w jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową dla celów amortyzacji podatkowej nabytych w drodze wkładu niepieniężnego w postaci ZCP praw ochronnych do znaków towarowych, zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym, jak i praw ochronnych do wspólnotowych zarejestrowanych znaków towarowych, które na moment dokonania aportu nie będą wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego aport w przypadku niewystąpienia dodatniej wartości firmy? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 lipca 2011 r. (data wpływu do tut. BKIP 26 lipca 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej znaków towarowych będących elementem składowym ZCP nabytej tytułem wkładu niepieniężnego w przypadku nie powstania dodatniej wartości firmy i dokonywania od tak ustalonej wartości początkowej odpisów amortyzacyjnych (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 lipca 2011 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej znaków towarowych będących elementem składowym ZCP nabytej tytułem wkładu niepieniężnego w przypadku nie powstania dodatniej wartości firmy i dokonywania od tak ustalonej wartości początkowej odpisów amortyzacyjnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty