Interpretacja indywidualna z dnia 09.08.2011, sygn. IPTPP2/443-130/11-6/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-130/11-6/AW
Zainteresowanemu będzie przysługiwało prawo do korzystania ze zwolnienia przedmiotowego z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku sprzedaży usług, za które zapłata w całości następuje przelewem na rachunek bankowy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 maja 2011 r. (data wpływu 9 maja 2011 r.) uzupełnione pismem z dnia 19 lipca 2011 r. (data wpływu 21 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 maja 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Pismem z dnia 19 lipca 2011 r. (data wpływu 21 lipca 2011 r.) wniosek został uzupełniony poprzez doprecyzowanie zaistniałego stanu faktycznego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny.
Dom Pomocy Społecznej (DPS) jest samorządową jednostką budżetową świadczącą wyłącznie usługi pomocy społecznej zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej). Opłata za pobyt w DPS ustalona jest na podstawie decyzji administracyjnej Prezydenta Miasta i generalnie potrącana jest przez ZUS z renty lub emerytury mieszkanki do wysokości dozwolonej przepisami ustawy o emeryturach lub rentach z FUS. Końcówka należnej opłaty (wraz z końcówką świadczenia) wpłacana jest za pośrednictwem listonosza na konto depozytowe DPS, gdzie rozliczana jest z mieszkanką Domu, lub mieszkanka, bądź upoważniony członek rodziny, kurator wpłacają tę końcówkę należnej opłaty bezpośrednio do Kasy Domu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty